Hizmet Sözleşmesi

Lütfen aşağıdaki sözleşme maddelerini dikkatli okuyunuz. Atkhosting servislerinden yararlanmak için Atkhosting Servis Sözleşmesi’ni kabul etmeniz gerekmektedir. Bu sözleşme her iki tarafın haklarını koruması amacı ile hazırlanmıştır.

Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen Servis Sağlayıcı ve Müşteri tanımları şöyledir :

Servis Sağlayıcı: Huatki Internet, Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri
Müşteri: Sunum ve tasarım servislerinden faydalanmak için başvurmuş kişi, kurum veya kuruluş.

Sözleşme Maddeleri:

Madde 1: Müşteri, sunum ve tasarım servislerini T.C Hukuk ve Anayasaları çerçevesinde kullanır.
Madde 2: Servis sağlayıcı, Müşteri’nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz. Sorumluluk, Müşteri’ye aittir.
Madde 3: Haftalık yedekleme yapan ATKHOSTiNG, MÜŞTERİ’nin bütün verilerini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen bünyesinde bulunan verilerde ortaya çıkabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Veri yedekleme, MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır.

MÜŞTERİ her zaman Web Sitesi ve tüm Web Site içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. MÜŞTERİ tamamen Müşteri Şifresinin ve Hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. MÜŞTERİ, Hesabı veya şifresi kullanılarak Hesabı altından yapılan veya Site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, Sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir web site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir.

Backup’dan dönüş ( Restore İşlem ) Ücreti : 60 USD +kdv’dir.

MÜŞTERİ aşşağıdaki önlemleri almakla sorumludur:
*Web site içeriğinin herhangi bir kayıp veya zarar görmesini önlemek.
*Web site içeriğinin bağımsız arşiv ve yedek kopyalarını korumak.
*ATKHOSTiNG sunucularında barındırılan veya yayınlanan tüm web site içeriğinin güvenlik, gizlilik ve bütünlüğünü ve Hesap bilgilerinin gizliliğini sağlamak.
Madde 4: Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri’dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Madde 5: Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı, sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri’ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Madde 6: Internet, aynı zamanda bir medya ortamı da olduğundan, Müşteri, verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.
Madde 7: Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Ödemeler kredi kartı ile aylık veya yıllık, banka havalesi yıllık olarak yapılabilir. Aylık ödemelerde, aylık hosting kira bedeli, online kayıt sırasında Müşteri tarafından sisteme girilen kredi kartından, bu kredi kartı bilgileri Müşteri tarafından değiştirilmediği veya değiştirilme talebi e-mail veya faks yolu ile Servis Sağlayıcı’ya bildirilmediği müddetçe günü geldiğinde sistem tarafından tahsil edilir. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı Müşteri’nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.
Madde 8: Servis Sağlayıcı , yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.
Madde 9: Müşteri kesinlikle spam veya toplu e-mail ( ticari amaç taşıyan, taşımayan, haber, duyuru, üye listesine ) gönderemez, Servis Sağlayıcı sunucularını kullanarak 3. şahıslara ücretsiz hizmetler (e-mail, sayaç, form, top-site, anket vb. programlar) veremez ve verilen servisleri kötüye kullanamaz. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Madde 10: Servis sağlayıcı, müşteri web sitesinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Fakat teknik hata, trojen, virüs bulaşması ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz. Web sitesinin aktif hale getirilmesi (96 Saat) ve raporlanmasını takiben 259$ + KDV servis hizmet ücreti tahsil edilmektedir.
Madde 11: Müşteri, Servis Sağlayıcı’sı ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
Madde 12: Müşteri, Servis Sağlayıcı tarafından verilen hizmetleri online başvuru yaparak alır ve online kayıt sırasında sisteme girdiği bilgilerin doğru olduğunu kabul eder ve bu bilgilerin güncel olmasına dikkat eder. Servis Sağlayıcı, Müşteri ile irtibatlarında sadece veritabanında bulunan bilgileri kullanır ve onay gerektiren işlemlerde yine sadece veritabanında bulunan Müşteri yönetici email adresini kullanır. Müşteri onay gerektiren işlemlerin veya Servis Sağlayıcı’dan talep ettiği herhangi bir bilginin, veritabanında bulunan Müşteri yönetici email adresi dışında başka bir adrese gönderilmesini talep edemez.
Madde 13: Servis Sağlayıcı, veritabanında bulunan Müşteri bilgilerini gizli tutar. Ancak Müşteri’ye vermiş olduğu hizmeti referans olarak kullanabilir.
Madde 14: Servis Sağlayıcı haber vermeksizin fiyat değiştirme hakkını saklı tutar.
Madde 15: Servis Sağlayıcı sözleşme maddelerini değiştirebilir, yeni madde ekleyebilir veya mevcut olan bir maddeyi çıkarabilir. Ancak sözleşme değişikliklerini Müşteri’ye bildirir. Müşteri kendine bildirilen yeni sözleşmeyi kabul etmemesi halinde, verilen hizmet, hizmet bitiş tarihinde yenilenmez ve önceki sözleşme fesih edilerek, hizmet, hizmet bitiş tarihinde sonlandırılır.
Madde 16: Müşteri, almış olduğu bir hizmetin yenilemesini yaptığında, hizmet süresi kadar sözleşme süresi de otomatik olarak uzar. Sözleşme süresi hizmet ödeme periyodu ile aynıdır.
Madde 17: Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir. Fakat, ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz.
Madde 18: Süresi dolmuş Domaine erişim registry sistemi tarafından durdurulur. Yenileme yapılmaması durumunda 40 gün içinde domain tescil kayıtları tamamen silinecek ve başkaları tarafından tescil edilebilir duruma gelecektir. Süresi dolmuş yenileme süreci içindeki bir domaini yenilemek için firmamız tarafından son gün yapılan ödemelerde talep edilen ek ücret tablosu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Expire Tarihi +0-14 gün arası (yenileme + 20 USD aktivasyon talep edilir.)
Expire Tarihi +15-29 gün arası (yenileme + 50 USD aktivasyon talep edilir.)
Expire Tarihi +30-37 gün arası (yenileme + 275 USD kurtarma ücreti talep edilir
.)

Madde 19: Servis sağlayıcı (atkhosting) istediği zaman tek taraflı olarak sözleşmeyi fesih edebilir. Kullanılmayan hizmet süresine ait ödenmiş ücretleri iade faturasını takiben müşterisine geri öder.
Madde 20: Hosting sunucu değişimleri (Unix<>Windows) 60$+KDV hizmet ücreti tahsil edilmektedir. Değişim ve dns update süresi 72 Saattir.
Madde 21: Müşteri Hesabında kurulu script’lerin/programların güvenli olmasını sağlamak MÜŞTERİ sorumluluğundadır. Internet virüsleri veya “pinging”, “flooding”, “mailbombing”, “denial of service”, “trojen”, “virüs” bulaşması vb gibi, diğer kullanıcıların, atkhosting ağını, Sunucularını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler. Bu gibi durumlarda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Madde 22: Servis sağlayıcı gerekli durumlarda müşterilerine haber vermeden sunulan servisleri kısıtlama, kapatma ve güvenlik önlemi ekleme hakkına sahiptir.
Madde 23: İşbu sözleşme 21 Madde’den ibarettir ve kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinden yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır.